Pragnę Was serdecznie powitać! Tu jest moje miejsce- kawałek przestrzeni, w którym mogę się rozłożyć z moimi projektami, planami i zdarzeniami dni ostatnich. Moje pasje są dość odległe od zawodu, który wykonuję- one stanowią jednak mój rdzeń- pozwalają mi zachować dystans do świata. Co kocham? Tworzyć biżuterię- od podstaw- wybierając i łącząc ze sobą druty, kamienie i korale aby powołać do życia unikalne kolczyki, naszyjniki i bransoletki. Niedawno rozpoczęłam przygodę z maszyną do szycia- zafascynowała mnie na tyle, że kupiłam 30 kilogramów resztek materiałowych i teraz nie muszę się już martwić, że nie mam z czego szyć...czekam tylko na nowe pomysły...Kocham też smacznie zjeść- dlatego na tym blogu znajdziecie też wątek kulinarny. Marzę o starym domu gdzieś we Francji i pracowni z wielkim oknem. Serdecznie zapraszam do mojej galerii-sklepu na www.glimmer.pl
niedziela, 23 września 2007
Koralowo

Posrebrzany drucik i naturalny koral. Pierścionek ma regulowaną obrączkę , rozciągającą się, kiedy się mocniej pociągnie, sama jest stabilna i trzyma się mocno na palcu.

Lubię koral, podoba mi się różnorodność jego barw i odcieni. Dobrze się nad nim pracuje.

Pierścionek dostępny jest na http://wylegarnia.pl/sklep/ekspozycja.php?id=2459

www.glimmer.pl

 

A to moja inna praca z koralem w roli głównej - tym razem niebieskim, który jest dużo rzadszy niż pozostałe kolory.Mosiężna obroża podtrzymuje wisior z korala w połączeniu z naturalnymi perłami.

Oprawą jest również mosiężny drucik.

Ten komplet znajdziesz na www.glimmer.pl

www.glimmer.pl

piątek, 21 września 2007
Oriental Redness

To jedna z moich najbardziej czasochłonnych prac. Wszystko wyginane i oplatane ręcznie, jedynie koraliki były kupione :)

Bogaty i wyrazisty komplet, który kojarzy mi się z ornamentami malowanymi henną na dłoniach. Naszyjnik świetny do sukni z głębszym dekoltem :)

Mosiężny drut i szklane/ akrylowe korale.

www.glimmer.pl

środa, 19 września 2007
Bransoletka Wooly - Beady

Chciałam coś podarować mojej Siostrzyczce :) i pamiętałam, że ostatnio, jak przeglądała moją biżuterię, spodobał się jej komplet z niebieskich koralików.. Nie lubię dawać czegoś, co już się widziało, wolę element niespodzianki:) Więc siadłam i spróbowałam stworzyć bransoletkę w zupełnie inny niż zwykle to robię sposób. Jestem z niej naprawdę zadowolona a Siostrze też się podoba :)))

Jest szeroka i dość sztywna, przez co świetnie układa się na nadgarstku. Metalizowane koraliki sprawiają, że pięknie opalizuje:)

Kojarzy mi się z rękawami ciepłego sweterka, więc odpowiednia na jesień ;)

Ręcznie robiona bransoletka Wooly-Beady

Więcej zdjęć na www.glimmer.pl

sobota, 15 września 2007
Motylowo

Jeden z moich ostatnio wykonanych kompletów biżuterii.

Zajął mi mnóstwo czasu :) Pomysł, jak prawie każdy dobry, wypłynął zupełnym przypadkiem, gdy jedna z Klientek zpytała mnie, czy mogę jej zrobić naszyjnik z motylem. Nigdy nie robiłam motyla, więc spróbowałam, no i oto jest :) A Klientka już kolejny raz zmienia zdanie, co do naszyjnika i ostateczna wersja nie została jeszcze ustalona ;)

Słodkowodne perły, hematyt, posrebrzany drucik. Motyl jest oksydowany.

Oczywiście do kupienia na mojej stronie www.glimmer.pl

So pearly...

To pierwszy z wielu moich urzeczywistnionych projektów biżuterii ślubnej.

Komplet "Perlatore" składa się z kolii, długich (10 cm) kolczyków i diademu.

Akrylowe perły na mosiężnym druciku.

Można go kupić na www.glimmer.pl

Ten konkretny wykonywany był na prywatne zamówienie.

komplet biżuterii ślubnej

 
1 , 2
O autorze